o pletení

 

Irský úpletů liší mimořádně krásnou texturu

Pletařky Irsko, Island, úcta, respekt a snaží se je chránit před vnějším vlivu originality své staré řemeslo - ruční pletené. Není mnoho pánů jiných zemích podařilo udržet do dnešní doby barev národních pletené věci, ve stejném rozsahu jako craftswomen na severu. Pleteniny, které tyto nádherné needlewomen, suverénně drží paprsky, známé a rád tam, kde nosí teplé oblečení.

To je možné okamžitě odlišuje od mnoha jiných řemesel v barvě, vzor, ​​ornament a design.     Nevyčerpatelným zdrojem nápadů, které nám dávají, jehly ženy, řízení není úniku jediné kapky lidového umění po celá staletí. Drsné podnebí těchto zemí, zapojit se do rybaření a chov ovcí potřebné oblečení, ne foukání vlhké větry.

Pro teplo a pohodlí byly vynalezeny různé pletené věci: zdobené boty vložky pro vytápění (místo teplé vody lahví), pletené bačkory, barevné dlouhý pás, a mnohem, mnohem víc. Mezi věci, raznotsvetya krásné ručně plést v Norsku a na Islandu, zaujímají zvláštní místo výrobky z irských vzorce, vliv na jeho rozmanitost a výraz.

Irský vzory a jejich historii. Irský úpletů liší mimořádně krásnou strukturou.     Svazků (obr. 1), diamanty (obr. 2, 3), kruhy (obr. 4), vzory, připomínající sítě (obr. 5), s nárazy kryty smyčky (obr. 6) - to vše vytváří neomezené možnosti fantazie pletařky. Někdy se z ní ruce jedinečný, neobvyklé věci.

Švadleny jsou nejčastější způsob obměny smyčky - "vikkel" (obr. 7) a použít ji pokaždé vytvářet nové a originální design. Narodil se v této barevné pletené ostrovy Aran. Zajímavé a originální, je jeho příběh.

Tři malé ostrovy Aran u západního pobřeží Irska až dodnes zachovány staré keltské motivy folkloru v jedné z nejstarších forem vyšívání - pletení (Keltové žili ve 4. století nl, ano). Stejně jako porcelán z Číny a Latinské Ameriky tkaní, ruční pletení na těchto ostrovech se stal opravdovým uměním. Nyní obyvatel těchto ostrovů udrží jejich gaelský jazyk, písně a folklór.

Oni vytvoří jejich domovy, tkaniny, stavbu dřevěné lodě, lodní plachty, které se neodlišují od plachty prvních století navigace a dělat všechny náležitosti. Jako za starých časů, oblek Aran Islanders se skládá z košile a kalhoty bílé látky po domácku tkaný, barevné pásky a boty ze surové kůže.

Jednou z hlavních součástí obleku jsou ručně úpletu, jsou vyrobeny z místních, surové vlny, a proto jsou ideální pro ochranu rybáře před deštěm, vlhkostí a větrem. Tento úplet jersey už od nepaměti.

Modernosti přinesla s sebou malé změny: první vlna předení žen a mužů svázaný husí peří - dnes otočil a pletené pouze ženy, ale nahradit brk pera jsou standardně paprsky. A teď před závody příze barvy tohoto ostrova v modré, zelené, červené a žluté. Každá vesnice má vlastní druhy pletení, a každá rodina - vzor, ​​který se dědí z generace na generaci.

Když se rozdíl v krytí má své smutné praktickou hodnotu: v případě, že vlny jsou hodili na břeh tělo utopil rybář, podle vzorů na jeho svetr bylo možné zjistit vesnice a rodiny, z níž pochází. Každý vzor má svůj symbolický význam, podobné sítě rybářů, ostatní - ploty domů, postavená z místního kamene. Historie některých druhů páření ještě nečekané.

Není to tak dávno byly vykopané keltské pohřebiště. Bylo zjištěno, zbytky kamenné sochy, motivy, které jsou identické s modely některých pletenin. Pravděpodobně, jsou založeny na velmi staré keltské geometrické formy ornament.     Ostatní Irský pletené vzory opakovat vzory najdete v prehistorických jeskyních v jihozápadní Evropě.

Další soubor vzorů je úzce souvisí s architektonickým a sochařská výzdoba z východu. Počátky mnoho ozdobných motivů z úpletů Aran není vyřešen dodnes, jejich symbolický význam stále čeká na své dešifrování. Ale krása pleteného zboží z ostrovů Aran je zahrne do skutečného uměleckého díla. Irský úpletů liší mimořádně krásnou texturu ruční pleteníDiamonds (viz Obr.

2) volby 24 cyklů (číslo musí být dělitelné 6 plus 4 další smyčky na symetrii vzoru plus 2 Edge).     1. řádek - obruba 4, další 2 oka odstoupit od smlouvy bez provyazyvaya, na pravé jehly, vlevo jehlu a zadejte práce v 1. smyčce a Uvolněte pravé mluvil o dvou smyček, 2. smyčky vyzvednout na pravé jehly a sedět na levé straně, pak tyto smyčky jsou pletené samostatně obličeje. Opakujte od začátku série.

2 a všechny sudé řádky - na výkresu. Obruba oka střílet (před závitu smyčky). Pokud existuje několik v řadě obruba dva, ale také fotografovat bez provyazyvaya (před závitu smyčky). 3. řádek - K1, * 2 obruba, pak odstoupit, ne provyazyvaya, na pravé jehly a stinné tváře smyčky.

Levé jehly vstoupit do práce na stinné smyčku a Uvolněte pravé mluvil o dvou smyček, přední smyčku k vyzvednutí na pravé jehly, sedět na levé straně, a tyto smyčky jsou pletené 1 vpředu, 1 špatné, pak sundat bez provyazyvaya, na pravé straně jehly přední a stinné smyčka, levý jehly vstoupit do práce v první smyčce, Uvolněte pravé jehly ze dvou smyček, smyčky stinné vyzvednout na pravé jehly, sedět na levé straně a pletené 1 Wrong, K1. Opakujte od * do konce.

Na konci řádku 1 obličeje a EDGE.     5. řádek - * Odstraňte bez provyazyvaya, jehly na pravé přední a stinné smyčka, levý jehly zadat práci v přední smyčku a uvolněte pravé mluvil o dvou smyček, smyčky stinné vyzvednout na pravé jehly, sedět na levé straně, a tyto smyčky pletené 1 Špatný, K1, pak sundat bez provyazyvaya, na pravé jehly a stinné tváře panty, vlevo jehly vstoupit do práce na stinné smyčky Uvolněte pravé mluvil o dvou smyček, přední smyčku k vyzvednutí na pravé jehly, a pak sedět na levé straně Tyto smyčky a pletené 1 vpředu, 1 špatné, pak obruba dva.

Opakovat od * do konce.     Na konci série odstranit, aniž by provyazyvaya, na pravé jehly a stinné tváře smyčka, levý jehly vstoupit do práce na stinné smyčky Uvolněte pravé mluvil o dvou smyček, přední smyčku k vyzvednutí na pravé jehly, pak dal na levé straně, a tyto smyčky jsou pletené 1 Přední 1 Špatné a EDGE. 7. řádek - 1 Wrong, * K2 následující smyčkou výměnu, stejně jako v první řadě, a provyazyvat obličeje, 4 obruba.

Opakovat od * do konce. Na konci řady 1 a EDGE špatné.

9. řada - odstoupit od smlouvy, a to provyazyvaya, na pravé jehly a stinné přední smyčku, doleva jehly k práci na stinné smyčky Uvolněte pravé mluvil o dvou smyček, smyčky k vyzvednutí na přední straně právo jehly, sedět na levé straně, a tyto smyčky jsou pletené 1 vpředu, 1 špatné, pak sundat bez provyazyvaya, jehly na pravé přední a stinné smyčka, levý jehly vstoupit do práce v první smyčce, Uvolněte pravé mluvil o dvou smyček, nepříjemný vyzvednout smyčku na pravé jehly, a pak sedí na pravé a pletené Tyto smyčky: 1 Špatný, K1, pak obruba 2 kravatu. Opakujte od začátku série.

11. řádek - obruba 3, * odstranit bez provyazyvaya, jehly na pravé přední a stinné smyčka, levý jehly vstoupit do práce v první smyčce, Uvolněte pravé mluvil o dvou smyček, smyčky stinné vyzvednout na pravé jehly , sedí na levé straně a pak tyto smyčky jsou pletené: 1 Wrong, K1. Po tomto spojení dvou obruba. Opakujte od * do konce. Na konci řady 3 obruba a EDGE.     13. řada - opakování ze série první.

Diamonds pomocí propojky (viz obr. 3). Vytáčení 26 smyček (číslo musí být dělitelné 24 plus 2 Edge).     Knit jeden obruba podporu počet smyček.

První řádek - obruba 2, K1, obruba 5, pletené další 2 smyčky, takže 2-smyčka Lehl jsem si na horní části první se sklonem doprava (udělat správnou jehlu odstranit dvě smyčky doleva jehly pro vstup při práci v cyklu 1. a uvolněte pravé jehly z obou smyček najednou zvednout 2. cyklu na pravé jehly a zpět doleva), pak jsou tyto smyčky jsou pletené 1 vpředu, 1 špatné, na 4 tvář, další 2 smyčka výměnu, takže 1-smyčka Lehl jsem si na svahu na levé straně v horní části 2. (odstranění vpravo STS jehly 2, vlevo jehly vstoupit do práce před 1. smyčku a pak uvolněte pravé jehly z obou smyček najednou vyzvednutí 2. smyčku na pravé jehly sedět na levé straně), pak jsou tyto smyčky jsou plést: 1. Špatná, K1, pak 5 obruba, K1, obruba dva.     2 a všechny sudé řádky ve tvaru (obruba smyčky, kromě čtyř středu, střílet, ne provyazyvaya, než vlákno smyčky).

3. řádek - obruba 2, K1, obruba 4, následující dvě smyčky výměnu (v 1. řadě), a plést je vpravo se sklonem - 1 vpředu, 1 špatné, špatné pak 1, 4 obličeje 1 špatně, následující dvě smyčky výměnu (v 1. řadě) a plést se jim svahu na levé straně - 1 špatné, K1, pak obruba 4, K1, obruba dva. 5. řádek - obruba 2, K1, obruba 3, další 2 oka a plést swapu se sklonem vpravo - 1 vpředu, 1 špatné, pak obruba 2, 4, obličeje, 2 obruba, další 2 oka a plést swapu se sklonem Vlevo - 1 Špatný, K1, pak obruba 3, K1, obruba dva.

7. řádek - obruba 2, K1, obruba dva, další 2 oka a plést swapu se sklonem vpravo - 1 vpředu, 1 špatné, pak obruba 3, 4, obličeje, 3 obruba, další 2 oka swapu a plést se sklonem vlevo - 1 špatné, K1, pak obruba 2, K1, obruba dva. 9. řádek (v této sérii smyček, které tvoří diamant, opačným směrem) - 2 obruba, K1, obruba dva, další 2 oka a plést swapu se sklonem vlevo - 1 špatné, K1, obruba více 3, 4, obličeje, 3 obruba, další 2 oka a plést swapu se sklonem vpravo - 1 vpředu, 1 špatné, pak 2, obruba, K1, obruba dva.     11. řádek - obruba 2, K1, obruba 3, další 2 oka a plést swapu se sklonem vlevo - 1 špatné, K1, obruba na 2, 4, obličeje, 2 obruba, další 2 oka a plést swapu se sklonem vpravo - 1 vpředu, 1 špatné, následují 3 obruba, K1, obruba dva. 13. řádek - obruba 2, K1, obruba 4, další 2 oka a plést swapu se sklonem vlevo - 1 špatné, obličeje, pak špatný, 4 obličeje, 1 špatné, další 2 oka a plést swapu se sklonem vpravo - 1 vpředu, 1 špatné, pak 4 obruba, K1, obruba dva.     Na základě materiálů, www.myjane.ru

smyčce, ruční pletení, pletení vzoru, pletací jehlici