o pletení

 

Pletení klobouky

Rychle se vázat tento jednoduchý klasický model ze silné příze silné paprsky.  Výrobky z tlusté pletené příze úžasně rychle. Cap-hlemýžď, vytvořil designér Elizabeth Zimmermann v roce 1967 speciálně pro pletení vlny Sheepsdown, bude připravena během několika hodin. Tato čepice byla najednou pracoval s příchodem nového typu speciálních točil vlny.

Problém pletařky může dělat to trochu těžší kvůli použití silnějších paprsků: s trochu obtížné řídit, a možná brzy unaví ruce. Při pletení vzorů z tlusté vlny by měly být také vědomi toho, že vnitřní kruh mnohem menší, než je venku.  Proces pletení pletení klobouků šneky a konečný výsledek vám velkou radost.

Malé kroužky mohou plést různé špice: můžete začít pracovat na kruhové jehlice délky 40.5 cm, pak intenzita by měla jít do výpletu a spustit horní víčko. Můžete spojit celý model čepice na kruhové jehlice 60-80 cm na délku  Na původního modelu Elizabeth měla pět šroubovic. Zvláštní příplatky tvoří pěkný okraj.

Nicméně, po krocích, pevný okraj zmizí.  Později, Elizabeth přišel se způsobem, jak udržet je až na vrchol čepice.  K tomu bylo nutné snížit počet spirál až tři (viz foto).  Zpočátku může být čepice snadno získat z jednoho svitku, ale výrobce snížila délka vlákna v roli, aniž by se změnily jeho tloušťce.

V důsledku toho se nyní na klobouku se trochu více z jedné cívky, a ze tří glomerulů může dostat dva klobouky.  Průměrná hustota pletení: 2 = 2.5 cm smyčka  VELIKOST: Materiály: kruhovou jehlici délky 40 nebo 60 cm (5,5 - 8 mm, případně 9 mm pro ty, kteří dobře plést)  M1 = přidejte 1 smyčka.  Způsob smyčkový zisk je stanovena na začátku spirály.

Při spuštění se zvětší na pásky podvazek krytí lze použít jakoukoliv metodu. Vytočit 40 smyček.  Knit 5 řad přímo (podvazek viskózní) (foto 1).  Další řádek: Přidá se 60 provyazyvaya smyčky (2 přední smyčky, M1) v celé sérii, kompletní M1.

Připojit, na to, že neobsahuje smyčky zlomu, a slavit začátek série. Okamžitě začít vzor (foto 2).  * 2 obruba oka, pletené 2 Opakování po stinné, 16 přední smyčky, M1. Opakujte od * 3 krát za sebou.  To je místo, kde zesílení metody (M1), má smysl: pracovní vlákno udělat smyčku tak, že vlákna z pravé jehly je na vrcholu (foto 3).

Chcete-li opakovat kruhu, a uvidíte, že v každé řadě pásu podvazek páření se posune na jednu smyčku vlevo, a počet smyček se nezmění.  To je pravda: Každý tog (provyazyvanie dvě smyčky dohromady obruba) je kompenzován přidáním (ML).  Alespoň v jedné spirále jsem stáhla jeden krok z M1 na konci § 16 před smyčky z předchozí řady.  Je to škoda (foto 4).

Naštěstí Rozpusťte přípravek není nutné: stačí zvedne žebříku (vzadu), špička pravé jehly (foto 5), zadejte vlevo jehlu pod přední stěnu a přední provyazyvaem (foto 6).  V předchozí sérii bylo provedeno navýšení. Pletací klobouk kloboukyTeď, nezapomeňte na zvýšení ml au této řady.  Celkem 18 řad. (Elizabeth Zimmerman řekl o 18 až 20 řádků, ale 20. série nemusí mít dostatek příze v uvedeném modelu 18 řad) (foto 7).

Po spirály v 18 řádcích, jste připraveni na implementaci ubavok nahoru, udržet marže vytvořená z M1 růstu. Pokud chcete, hlubší klobouk a máte dostatek příze, můžete přidat několik řádků.  Běh na vrchol.  (1 Špatná smyčka, pletený 2 oka v místě obruba, pletený 2 oka na stinné místo, 15 přední smyčky, M1) 3 krát.

Ano, již podruhé, pletená obruba 2 oka na místě, pak se pár smyček provyazyvayut přední povrch (obrázek 8).  Další řada: (1 Špatná smyčka, pletený 2 oka na místě obruba, pletený 2 oka na stinné místo, 14 přední smyčky, M1) 3 krát.

Další řada: (1 Špatná smyčka, pletený 2 oka v místě obruba, pletený 2 oka na stinné místo, 13 přední smyčky, M1) 3 krát, atd. snižuje počet běžných obličejových smyček v každé oblasti jedna.  Když začnete na druhé klubko vlny Sheepsdown, musí rozplést nit cestu. takto: Vlna spryadena přidání 4 nejsou příliš těsná. Oddělte každý ze čtyř nití na určitou délku (foto 9).

Liznite jedné straně a rychle třít ruce asi 5 sekund (do té doby, dokud se nebudete cítit teplo z tření). To samé na druhém konci vlákna. Jemně otočte příze a příze tloušťka rozdíl není patrný. Pokračovat v práci.

Pokud je zbývajících 10 tváří smyček, může ti z vás, kteří používají kruhové jehly chtít jít do hadice paprsky.  Další bude trochu nepříjemné plést (plést 2 Opakování místo obruba, pletený 2 oka na stinné místo, přední smyčku, M1) 3 krát.  Elizabeth nabízí tu zůstat, rozšířit pracovní příze přes zbývajících 12 smyček, stavět nitě a dokončení práce.

Nicméně, když pracoval jako tlusté příze smyčky tři přidanou hodnotu.  Snažím se plést ještě jeden řádek a obruba smyčka získat 2 místo 3 následujícím způsobem: (. [Skluzu 1 smyčka, pletený 2 oka místo stinné, se prodlužovat přes odstraněny smyčka, 1 přední smyčka ml) = 3 krát jen 9 smyček. Dokončit práci (foto 10).

Sloučit bočním švu trim podvazek viskózní, a váš čepice ready.  Při kopírování odkaz na požadované informace. Na základě materiálů, www.melange-m.ru

hat, pletení, vzor, ​​šaty, smyčka