o pletení

 

ABC na pletení

MAKSIMOVA MV ABC háčkované šatyABC pletení, 1986 Jeden typ ornamentu -.. barevné pletené štěpy použijte tento dres nejen jako dekorace (zeď koberce, deky, polštáře, atd.), ale v oblečení. Jak v tomto případě připojit barevné látky? Napište paprsky 11 smyček jasných vláken a stejný počet z tmavých druhé cívky

1. série -. 10 z tmavé obličeje nit, pak na levé straně, naneste tmavou vlákna v lehké a, poté, co kolem toho, aby tmavá vlákna v pravé ruce, vytáhněte doprava paprsky a držet to, kravata 10 obličeje smyčky jasné příze.  2. řádek - obruba 10 z lehké řetězce, pak na levé straně, naneste tenkou nit na tmavé a, poté, co šel kolem, se světlou nití v pravé ruce, vytáhněte doprava paprsky a držet to, link 10 obruba tmavé vlákno.

Třetí řada - Opakování vzoru s druhou sérií. Tie 4-5 cm - Získat vzorek ze dvou barevných obrazů, výškově. Princip kombinace barevných obrazů na šikmé linie je stejná. Obr. 316 ukazuje, pletené oděvy s geometrickými vzory. Doporučujeme, aby sami sebe kostkovaný papír kresba ornamentu. Následně se pastelkami v barvách, které si tvář. Pis.

316 kostýmních návrhů s proužky na sukni je jiný (s výjimkou malých buněk).  Link pohodlné, krásné klobouk není jednoduché - potřebujeme nějaké zkušenosti v umění pletení a znalost některých "tajemství". Jak se zajistit, aby SZP těsně u hlavy, a to natažené a měl tvar, který v tvář (obr. 317)? Splňují základní požadavky, které musí být zohledněny v práci.

Rice. 317 Čepice Začněme nejdůležitější - vzor. To značně zjednodušuje proces pletení klobouků, protože vylučuje práce "naslepo". Odstranění na metr pletená čepice (obr. 318).  Základ pro měření RIM linka: je rovna obvodu hlavy, která určuje velikost klobouku.

Rice. 318 Odnětí měřítek pro měření hlavy čela nad obočím a na ty konvexní, týlní. Vytáhněte svinovací metr těsné. Předpokládám, obvod hlavy 56 cm Nyní měří vzdálenost od vrcholu k okraji klobouku v přední (16 cm), zadní (17 cm) a do strany (21 cm).

Poslední bushel (21 cm) od hlavy až k odebrání světské části. Dále určete vzdálenost od ušního boltce do poloviny zadní části hlavy (11 cm).  Poznámka. Měří vzdálenost od vrcholu k přední hraně společné zemědělské politiky, měli byste zvážit, jak bude nosit čepici: pokrývající celé čelo, nebo naopak zcela otevřít. V závislosti na těchto měření jsou získávány z různých. Vzor-base čepici.

Podle standardů kreslení stavby (obr.  319) - vzor-base. Pokud si kravatu na plátně od zdola nahoru, což odečtení smyček na tečkovanou čáru, a pak ji šít, dostanete čepici "na hlavě." Je pevně sedí hlava, opakující se jeho tvar. Pis. Vzor 319-base čepice na čepice z jiných stylů vzoru na základě plánovaných nových linek (simulace).

Například by kulového vrchlíku s nízkým RIM (3-4 cm) bude přidána do 8-10 cm volného obklíčení, rovnoměrně distribuovat, pak je šířka vzorku se rovná 66 cm (56 cm + 10 cm = 66 cm). Ve stejnou dobu bezel SZP by měla pokrývat hlavu pevně, takže měření se nemění, a je-li historka je "pomalá", bez pružin, musí vázat na 2-4 cm méně než obvod hlavy. Výška vzorem pro kulového vrchlíku se zvýší o 3-4 cm

Výsledkem je funkční model (obr. 320). Zbývá vybrat vzorek ke kontrole vzorku, vypočtené podle počtu smyček nezbytné začít přemýšlet o tom, jak a odečtením smyček na horní víčko. Obr. 320 Pracovní vzor kulové uzávěry snížení možnosti jsou velmi různorodé, protože závisí na konkrétním typu, a proto tolik jako vzory pro klobouky.

Ale existují určitá pravidla, která musíte znát, že výpočet snížení. To je následující: odčítání v horní části víčka by měla být provedena přes sérii od nich na 8-10 cm od horního okraje. Pro kruhové pletací by měla být rozdělena do 6-7 jednotek a na konci každého startu na smyčce na šikmé - na 3-4 díly. V důsledku toho méně než odčítání, stále naléhavější se stává vrchním uzávěrem.

Zvažte, klobouky pletení žen, s konkrétními příklady. Pis. 321 Beanie čepice s pole do pole (obr. 321). Velikost 55-56. Vlna 100 g (1 závit bílé mohair nebo 6 pramínků nití číslo 32 / 2 - 6 pramínků nití stejné růžová a modrá).  Paprsky číslo 6 a 8. Směr pletení ze dna nahoru, klobouky s poli (obr. 322). Obr. Vzor 322 čepice s pole na paprsky zadejte číslo 8 55 smyček (číslo musí být dělitelný 4 plus 1 další cyklus plus 2 Edge).

První řádek - K1, 1 špatné, apod. 2-5. série - přes obličeje obličeje kravatu smyčku přes obruba - obruba. 6. řádek - 1 Wrong, tři smyčky, dohromady, pletená 5 ok (pletené takto: 3 s obruba, 1 yo, znovu 3 obruba spolu stejné smyčky, yo a zpět 3 se stejným obruba smyčky) atd.  7. řádek - obličeji závěsu. 8. řádek - obruba oka.

9. řada - K1, 1 špatné, 3 podél před zadní stěnou, špatný, apod. V této sérii, obnovit do několika cyklů.  10. řádek - 1 špatné, K1, atd. Postupujte podle 4-5 cm 1x1 Rib. Odpojte a 5 závitů na paprsky číslo 6 se může vázat užší jako guma 1x1 (5 cm) - Tento cap pohodlně vejde hlava.

Další, připojte 5 témat a jehly plést № 8 z 8 cm v St St (chybné hladký povrch - face SZP), pak spusťte odčítání. K tomu, rozdělit pletení na 7 částí a uplatnit se barevné nitě. Na konci každé části provyazyvayte na 2 oka spolu obruba v každém řádku obruba smyček. Poslední odčítání, postupujte takto: plést všemi oky v obruba 2 spolu (paprsky zbývajících 8 smyček).

Oborvite vlákna, šít, že smyčka pevná a utáhněte závit stejný steh klobouk. Čepice s klopu (obr. 323).  Vel. 56. 140 g vlny (příze číslo 32 / 2 až 16 vláken). Paprsky číslo 4 a 6. Klopa připojení v příčném směru, korunkové uzávěry - v kloubu (obr. 324).

Pro ukázku vzoru klopě typ 29 smyček (číslo musí být dělitelný 4 plus 3 další smyčky na symetrii vzor plus 2 Edge). Závit změna barvy všech 4 řádky. Obr. 323 Čepice s klopou 1. a 3. řady tři obličeje, 1 k odstranění (závitu smyčky), atd. 2. řádek - obličeji smyček, smyčky střílel střílet (závit do smyčky).  4. řádek - obličeji smyček, smyčky pletená obruba výstřel.

5. a 7. pozice - K1, * 1 kus (závitu smyčky), 3 obličeje. Od * Opakujte až do konce. Na konci řádku 1 obličeje a EDGE.  6. řádek - jako druhý. 8. řádek - jako 4. 9. řada - opakování vzoru ze série první.

Číslo 6 paprsky typu 25 smyček (13 cm) a tie barevné klopy s tím, na konci každého obličeje série v 1 cyklu, a na konci každého obruba odečtením stejné výši. Přidání do smyčky s yo, naplnění jeho návrh na sebe, a odčítání - provyazyvaniem hran a sousedních smyček po nepříjemný. Na olepování klopy typ závěsu 68 paprsky № 4 (závit 8 přídavků) a uzavřené 3 cm 1x1 Rib.

Pak přidejte 8 vláken (celkem nyní 16) a číslo 6 jehel plést 8 cm podvazek St.  Po tomto, odčítání. Rozdělit na 6 dílů pletení a řadou smyček provyazyvayte 2 po nábřeží na konci každé části, kromě posledního. Když odešel na jehle 12/10 smyčky pevně a utáhněte závit stejný steh klobouk.

* Praktické tipy a čepice kulatého typ digestoře je lepší chovat na velmi silné vlněné příze (příze číslo 32 / 2 na 20-25 doplňky) mluvil № 5-6. Tím by se vytvořily požadovaný tvar modelu.  Navíc je model vyroben z tlusté vlákna jsou mnohem efektnější, než tenká. Pis.

324 čepice vzor s klopou * Uzávěry by měly být vyřazeny z mohéru pletené podšívky. Nebo ještě lépe, vyvyazyvaya čepice, mohair příze připojit vlny ve stejné barvě nebo tón. Barety se plést z nití průměrná tloušťka (příze číslo 32 / 2 - 8 doplnění) vzory s volnou strukturou, jako je britská žvýkačky. * Čepice, háčkování, podrží svůj tvar.

Vázací častěji v kruhu, od vrcholu, od centra. * Někdy se víčka začínají okraj dásní. Vypočtena z elastické smyčky, jak začít, není tak jednoduché, jak to je velmi flexibilní.  Navíc je takový prsten protáhl rychle. Takže nejlepší připojit horní víčko (koruna) bez RIM, šít, a pak hákem po okraj Dovyazat SC v zadní smyčce závitu (viz Obr.

273). * Je-li na plátně zakončení z síťovaného, ​​výběru vzorku, za to, že šev nebyla porušena. To je důležité zejména pro vzorce, se skládá z široké svislé pruhy. Obr. 325 Mitten Mitten (obr.  325) se obvykle provádí v kruhu na pět paprsků: čtyři ar smyčky a pátý plést. To se nazývá kruhová pletení, nebo trubkové.

Na jeden párů rukavic pro ženy potřebují 75-100 g vlny příze, muži - 100 - 130 g, baby - 40-75 g. výcviku na pletené rukavice dámské ruky, řídí následující měření (obr. 326), cm : Obr.

326 Odebrat metr s ženským ruční pletení palčáky 1. Obvod ruky (opatření nejširší části kostí, dobře táhne svinovací metr), - 19 2. Délka štětce od zápěstí ke konci prostředníčku - 18,5 3. Délka štětce od zápěstí až do konce malíčku - 15 4. Délka štětce od zápěstí ke spodní části palce - 6 5. Délka palce ze základny do středu nehtu - 5 Riset pletení palčáky a kruh. Paprsky № 2,5, pletení ponožek.

Kravata hlavní část vzoru rukavice - vzorek - a definovat ji hustotu pletení, například 3 smyčky 1 cm Spočítejte počet smyček, jak začít: 3 ok x 19 cm (obvod ruky) = 57 atd. Výsledkem zaokrouhleno na obrázku, který je dělitelný 4 (počet paprsků) - 56.  Na každém cyklu promluvil 14. Rukavice začínají plést s manžetami, nesla guma, v St St ornamentem nebo hustý vzor s okraji.

Chcete-li začít s dásní. Na 2 jehly, dohromady, volby 56 smyček a bez jednoho z paprsků. Poté, velmi těsné (jinak se smyčka uklouznutí a pádu drátů), pletené 1 řádek 1x1 žebra, zatímco rozdělení smyčky na 4 jehly následovně: prvních 14 plést smyčky první jehly, 2. jehly pletené dalších 14 smyček, pak třetí - po 14 a konečně posledních 14 smyček pletené 4. jehly.

Tak plést všech 56 smyček, a práce se čtyřmi paprsky, bez 5-I - provozní. Pro smyčky první paprsky Pin Pin - Bude vodítkem pro práci.  Na 1. a 2. jehly - smyčky horní části rukavice, na 3. a 4. dole (Palm). Jumper pletení v kruhu, spojující nit od konce cívky, zbývající sadu smyček ("ocas").

Edge smyčky není - to je jedna z vlastností trubkové pletení. Nyní remízy ve směru hodinových ručiček kruh na vnější straně 1x1 Eraser (6-9 cm), a pak 6 cm St St až do základu palce. Začátečníci pletení často dělají tu chybu, že se snaží skloubit uvnitř kruhu - to je velmi nepohodlné a časově náročné. Otvor pro palec.

Na pravé rukavice otvoru tvořil ve třetím paprsky (obr. 327), na levé straně - na 4..  Jeho šířka se rovná počtu smyček na hovořil jeden minus 4 smyčky (14 § - 4 = 10 atd. atd.). To je nejlepší provádět otvory použití pomocného Téma: ve třetím plést mluvil prvních 2-3 smyčky obličeje, pak následující 10 (kličce) - přední pomocné nitě a oborvite to.

Teď, 10 pomocných smyčkou vrátit na třetí jehlu, a pak všechny smyčky pletací jehlice plést obličeje pracovní vlákno. Další remízy rukavice až do konce malíčku. Pis. 327 Určení místa pro palec snížit smyčku na konci rukavice.  Odčítání lze provést jedním z nejstarších způsobů: cut smyčky na okraji Palm, takže na konci rukavice podobu trojúhelníku.

Na 1. a 3. jehly první 2 oka spolu provyazyvayut před zadní stěnou, na 2. a 4. jehlice - poslední 2 smyčky podél přední smyčku přes přední stěnu. Do odčítání v každém řádku nebo řádků. Když paprsky se 2-3 smyčky, dal smyčku v horní části rukavic, jednu jehlu a spodní - do jiného a odčítání pokračovat, dokud je tam jen 2 smyčky.  Oborvite závit, stáhněte smyčku sobě a utáhněte.

Konci závitu na špatné straně skrýt háčkované rukavice a otutyuzhte to přes 2 vrstvy vlhkého tenká. Na základě materiálů, www.cartalana.ru

Yo, yo, pletení, se . šaty