o pletení

 

Čepice a klobouky

Jeden z prvních klobouky namalované na hrobě v Thébách obrázku: muž v klobouku ze slámy. Řekové jen klobouky utilitární a nosil je jen na výlet. Jenže právě v tu chvíli měla dva hlavní typy klobouků, že to, co nazýváme "klobouku" a "klobouku". Hat řecké Pylos, druh kapoty, těsně hlavy, bez okrajů.

A jak řecké petasos klobouk, šaty s korunou a ujistěte se, že pole. Pak to bylo pohodlné cestování ve špatném počasí, a kdyby nebylo větru a dešti, petasos obsazení na zádech, protože on byl visel na popruh nebo opasek.  Když byl klobouk, symbol moci, síly. Například ve starověkém Egyptě, faraóna mohli mít velký Desky z pruhované látky, která byla uvedena na korunu.

Všichni ostatní, s výjimkou otroků, byli spokojeni s parukami z rostlinných vláken. Co ušlechtilý muž, paruky a vlasy bujnější. Ve starověkém Řecku, muži a ženy šel prostovlasý, ale na cestách nasazen nízko kole plstěný klobouk s poli (v klobouku na fresek a soch líčil posel bohů Hermes-footed).  Ve středověku, muži i ženy nosili pláštěnky, pláště s kapucí.

Digestoře mít různé formy. Někdy na konci krytu je tak dlouho, že visel níže pasu. Ve středověku se klobouky a luxusní ozdoba.  Lidé zdobí své peří (peří, trsy), kožešiny, pásky a šperky.

Klobouky byly luxusní zboží, byly zdobeny stuhami, kožešiny, peří a diamanty. Zde je návod, jak napsat augustiniánský mnich (XV století): "Marně muž občan nosí kapuci, pak koupil drahý závoj, hedvábí sítě do tří nebo čtyř vrstev, je zdobena zlatem a stříbrem hlavy piny, používá dekorace na čele (nebo prsu) je kolem krku nebo korálové korálky a nakonec koupil lesklé vlasy, mrtvou ženu.

To vše musí být ženou, která zdobí hlavu, sto zlotých tady sotva stačilo. " Dámy a někteří muži nosí Genin - vysoce kuželovitý klobouk.  Naznačují, že genins vymyslel a uvedl do módy v roce 1395 Isabella Bavorska. Teprve o sto let později, zmizel ze světské oblečení, ale ne úplně přestala existovat, to začalo být zednáři.

Rámec pro princezny Genin byl výšku 3 ft (1 m), se soud musel genius do 2 stop (60 cm). Rám byl vyroben z tvrdého papíru nebo naškrobené plátno a pokrytý hedvábí nebo jiné bohaté tkaniny. Na zadní straně průhledného závoje visel Genin. Často jí zakrýval tvář.

Všechny vlasy vybivshiesya oholit, tam byl jen malý trojúhelník ve středu jeho čela.  Repin byl tak vysoký, že někdy musel snížit další dveře.  Dokonce i vedoucí kacířů, odsouzen k upálení, korunovaný s víčkem s ostrou horní kartonu, na kterých maloval plameny a ďáblové. Genin později získala dvě tvaru půlměsíce nebo uhlí.

Z východu se objevili v módě na turbany, v Evropě se staly samozřejmostí.  Oni nosili muži i ženy. Turbanech Peršany volala záležitost, která byla vázána.  Od Peršanů šířit čelenkou přes islámský svět. V XVII a XVIII století turban zmizel z evropské módy a opět se objeví až v průběhu kampaně Napoleon v Egyptě (módní impérium) a opět za druhé světové války.

Zavřít do turban turban - tkanina látky omotané kolem hlavy na fezy čapky, atd. Ve střední Asii se tato pokrývka hlavy není dovoleno nosit nádeník a chudý, všichni ostatní muži, asi 5 let, měl pravdu .  Turban by mohla být vpředu i doma, snadno promění v pase pásem. Ve středověku v Evropě se společné zemědělské politiky.  Stáhněte si ji využívané ke koupání a spaní ženy i muže.

Pánské čepice mohl dlouhém konci visí na stranu. Později byl z mužů tohoto čelenka odmítnuta a dámy nosily až do konce století XIX. V XIV a XV století v Evropě dominují francouzské módy. Čepice jsou dlouhé a ostré jako šišky. U mužů, všichni byli zdobeny paví peří.

Ve stejné době velmi populární plstěný klobouk, z ruských řemeslníků. Od nejstarších dob do čela východní Slované všech tříd vzrostl klobouky, málo roste.  Rolníci vysokou korunu čepice, zužující se směrem vzhůru, se vyhrnul z plsti. Tam byl také nízký čepice s kožešinou kolem hran a sametu nebo brokátu korunu - murmolki.

Franta a lučištníků v XVII století nosili klobouky s kožešinovým okrajem nízkou a vysokou, ukázal jemný samet korunu. Boyars přednostní vícevrstvé čepici. Úvod na hlavách čepice vyšívané růže, tafya (nebo kalota). Nad rámec této hranice, dal limit na vrcholu, a gorlatnuyu klobouk (to bylo z kožešiny, připadající na krku zvířete). Pro tento klobouk lze odlišit od všech ostatních šlechtic.

V Rusku by vdané ženy chodit vůbec, "holé". Byli kokoshniki, dva rohy kopy, jeden rohatý straky.  Francouzská revoluce je snadné vyhovovalo, což je demokratičtější.  Republikáni postavit na hlavu červenou Phrygian čepice, zdobená kokardy trikolóry a stužky, maloval v národních barvách - modré, červené a bílé.

Frygickou čepice se objevila ve starověku. Pak římské otroky chodit s hlavou na které se vztahuje nesměl, takže ti, kterým se podařilo uniknout, hned dal se na hlavy malé kapitálky, jehož forma byla půjčil si od Phrygians. Ty se nazývají - "velké svobody." To proto, že v průběhu staletí odráží módu pro klobouky, symbolizující touhu lidí na svobodu.

Klobouky zdobené kokardy trikolóry a stužky, maloval v národních barvách - modré, červené a bílé. Čím blíže k naší době, rychle se měnící módní. Co oblíbené kapely na modelu antické. To kapoty s volánky, přilba s hledím.

Chcete-li zálohovat četné zařízení s pštrosích per. Ve století XV vzhled a tvar klobouku poukázala na zaměstnání osoby: notář nosil klobouk, bobr, učenec teolog - v černém klobouku s plochou obdélníkovou korunu. Umělec a lékař preferované se. V XV-XVI století, móda pro barety šíří mezi muži a ženami. Baret - měkký plochý klobouk, kulaté nebo hranaté - často ze sametu, zdobené výšivkou a peřím.

Překvapivé je, že postupem času se neztratí svou hodnotu.  Ve druhé polovině XIX století bez barety již nejsou považovány, jako u 1920 je dobře odůvodněno s ženskou skříň. V XVI. století, se rozšířil velký klobouk z plsti. Obzvláště oblíbená byla v Nizozemí.  Protože tyto klobouky jsou často vidět v obrazech Rubense a Rembrandta, pak se nazývají klobouk a la Rubens, Rembrandt a la.

Ve vnitřní i venkovní muži nenechávejte s kloboukem. I u stolu není odstraněn. S lukem klobouk popsat půlkruhu.  Bylo nemožné, aby zrušila, když se setkali, jako válec. Dámy nosily stejný klobouk jako Cavaliers. Nicméně, tím vyšší se stala dáma vlasy, složitější a high-hat žádala.

Chcete-li chránit vlasy před větrem a pískem se objevily čelenku - stan-jako trenér.  Na počátku století XVIII oblasti klobouky se stal sklonit na několika místech. V průběhu doby, schoulená pole tvoří souvislý způsobem, klobouk a začít snižovat jinak.  Objeví se třírohý klobouk - klobouk s poli v omezené tří úhlů pohledu. V době rokoka jsou jeho ženy a v XVII a XVIII století, třírohý klobouk se stává součástí uniformy.

Na konci XVIII století byl nahrazen dvuhugolnaya klobouk. Je snadno tvarovat a pod paží Cavalier, kdy musel být na recepci nebo míč. V Anglii mají válec - vysoký klobouk s malými pole. Válce staly každodenní záležitostí, kdy ocas začal nosit během dne.  Zpočátku, v módě byly barevné válce (obzvláště světle šedá), ale postupem času se stala striktně monotónní.

Pro vaše pohodlí je opera a klobouk - cylindr (klobouk Gibusa) na drátěném rámu.  Tento klobouk, který je lehce zploštělý na lívance, a schovala pod paží, v roce 1835 vynalezl pařížské čepka. Až do roku 1914, cylindr, kromě večerní šaty, večerní šaty členství mužů.

Souběžně s válcem, od XVIII století, tam byl bobr z vysoce kvalitní tkaniny, velmi jemné produkce, k jeho výrobě se používá bobr IPT kozí dolů. Postupně válce a Beaver přiblížil, a po roce 1850 tam bylo něco společného - pot.  Nadhazovač má úzké ploché pole a pevné kopulovité koruny, to je téměř vždy černé, až na občasné šedé.

V londýnské City až do poloviny XX století nadhazovače čepice s deštníkem byl považován za typický prvek formální oblečení.  V roce 1850 byl populární a kapoty - malý, velmi opotřebované kapoty, ale na konci XIX století byly většinou starší ženy. Na přelomu XIX a XX století zde slaměný klobouk - slamák s tuhou plochou kulatou korunou a ploché pole.  Velmi brzy je začali nosit i ženy.

Moderní čelenku V malých, těsně přiléhající a hlavy klobouky pletené Čepice, klobouky jsou oblíbené u pole. V létě obvykle nosí slaměné klobouky, cool podzim - plstí, tkaninami. Zimní kožešinové čepice mají jednoduché formy, jako je například klobouk turban, domácí ruské kožešinovou čepici, čepici a proudy. Klobouk může být pletené (ve sportovním stylu) nebo kožešin (čepice s uši klapky). I ona depersonalizes jejich vlastníků.

Takže můžete nosit pouze lidem, kteří se nestarají o problém vytvořit si svůj vlastní styl. Další věc - klobouk. "Mám slabost pro klobouky.  Kolik jich tam se mnou! Jsou elegantní i výstřední, zábavné a dramatické, žádná sranda.  Podle mého názoru může být žena v klobouku nikdy nezapomenu, "- říká Loren. Vyberte si klobouk do očí, není snadné.  Klobouk - to je konečný vzhled, který doplňuje a hodné obleku, nebo naopak, bude to kazit.

Hat nemusí vystoupit, poutavý. Mělo by být také pohodlné, pro ochranu před deštěm, chladem a větrem. A přece - k dekoraci a zdůrazňují individualitu.  Philip Tracy, tři významný britský cenu za nejlepší návrháře příslušenství, pomáhá klientům vybrat si klobouk: "Není to o zcela změnit svůj vzhled, by měl klobouk, vám pomohou stát se atraktivnější."

To je jasný a silný charakter vyžaduje vhodný klobouk - mimořádné. Kompletní ženy mohou bezpečně nosit široký-přetékal klobouky, je-li jejich růst je nižší než průměr. Vysoká u žen, naopak, nosí klobouk bez hranic se nedoporučuje.  Moderní návrháři preferují široký-přetékal klobouky, nejvíce populárních stylů jako je "Seville", "bersalino" Panama.

V pozadí proudy se vzdálil, tak populární v prvních stoletích, a stejně jako mužský model s malým rovnou krempou. Elegantní klobouky soubory jsou doplněny zakřivenými rovnoměrně po obvodu pole (móda, jednou obětován, Chanel). Moderní čepice často mají bohatou dekorativní povrchové úpravy v podobě věnce, nebo banda mizerný ovoce v polovině šedesátých let.

Květiny může být velmi neobvyklé barvy, jako jsou látky s puntíky nebo proužky, jako přírodní ovocné a křiklavě pestré barvy.  Malá písmena mohou být koketní peří. Koloniální kroje doplňuje klobouk ze slámy nebo Palm stonky, džínové stylu - klobouk z kůže.

Souborech moderního látky (tzv. tehnotkaney) Podívejte se dokonale s klobouky z průhledného barevného vinylu jednoduchý styl. Kromě toho může být klobouk na světlo jeho vlastních rukou.  Připomeňme si slavný klobouk změny Parajanov.  Obvyklá panamku dodal kus závoje, fólie, pásky z bonboniéra, pozlátko.

No, já bych chtěl dokončit nádherný výraz, který byl kdysi řekl, EM Remarque, a, samozřejmě, pravdu: ". Klobouk, který k vám přijde, je více než morální podporu celé tělo práva" Na základě materiálů, www.siringa.ru

yo trvá, šaty, klobouk, jo, pletený