o pletení

 

Háčkovaná čepice

Pletené čepice pohodlné a teplé čepice. Čepice jsou různé: se společností RIM, klopou, s ušima, s kšiltem, na poli barety. Vzory pro klobouky vybral konvexní, reliéfní: "Šachovnice", "Shell", "rány" nádherné sloupy. Pletená čepice na míru obvodu hlavy.  Při měření centimetr prochází konvexní částí na zadní straně hlavy, zachycující špičky uší, čelo nad obočím. Toto měření je velikost čepice.

Cap je v tomto pořadí: 1. Pletení vzoru Swatch.  Spočítejte počet smyček řetězu začít na hlavě a počet sloupců na 1 cm vzor, ​​například obvod hlavy 55 cm, 1 cm 2 sloupce. Proto je třeba, abychom měli řetěz 110 smyček (2 x 55).  2. Pletenina hlavní (přímo) část koruny výšky 1518 cm (vzor). 3. Pletené spodní poloměru 78 cm

4. Knit klopy, čelenky, čepice, pole (vzor). 5. Stitch kousky (rovnou část ráfku a hledí).  Klobouky je pletený různými způsoby: od dole uprostřed, nebo dole kole nebo v rozšířené formě. Klobouky zdobené výšivkou, střapce, bambule.

Čepice s klopou na čepici velikosti na 56. až 100 120 g hladké příze třicet dvě poloviny (68 vláken), mohair, 5560, 3 háku. Pletené čepice z dolní do kruhu na výkresu vzoru (obr. 66).  Rim plést samostatně. Vzor klobouky: main (přímé) část pletené SC ve 2 dílčích dávkách (obr. 67) s jedním nebo 23 barev nití, střídání barev ve 45 řadách.

Pro vzorek pleteniny řetěz 20 smyček. 1. řádek: 2 oka růst * v každé smyčce řetězců plést SC ve dvou dílčích dávkách (injekce do smyčky řetěz hák, uchopit nit prochází smyčkou řetězce Eagle Eye 2 smyčky..  Zachytit závit provyazyvayut smyčky příze se a chytit provyazyvayut 2 smyčky (obr.  68).

2. řada: 2 oka růst * ve středu každého sloupce spodní řady pletené sc ve 2 dílčích dávkách (obr. 69). Třetí řady a všechny následující plést, jako druhé řadě. Řetěz vzduchu smyčky, vypočítá jak je uvedeno výše, připojit polustolbikom (viz Obr. 38 a, b), pak se plést do spirály hlavní linie 15 18 cm

Registrace dole. Za prvé, rovnoměrně v celém rozsahu odečte 10 sloupců. Další 3 kola pletený vzor beze změny. Pak rovnoměrně v celém rozsahu snižuje dalších 6 sloupy.  Tři plést kruhu beze změny vzoru.

Sedm kruhů klesá každý třetí sloupec, pak každý z 2. sloupce, ale tam bude 1415 sloupců v kruhu.  Zbývající sloupce jsou zachyceny jehlou a táhnout za jeden provaz. Rim pletené oboustranný vzor "Spike" (obr.  70 program vzoru na obr.. 71) jeden nebo 2 ze 3 barev nití, střídavě ve dvou řadách vzoru. Příze na okraj silné nebo se třicet dvě poloviny v 810 vláken. Hák 3, 4. Chcete-li spustit řetězovou čelenka pletené čepice velikost násobkem 3 + 1 smyčky (pro symetrie).

Pro vzorek 19 smyček (3x6 + 1). 1. řádek: 3 cykly vzestupu, sloupec s yo úplet v 6. řetězci smyčky na konci. Právo na sloupec s yo jedním smyčku řetězu pletené nádorem 3. dubna výšky yo 1 cm vlevo od bar * s yo, třetí smyčka řetězy úplet sloupec s yo, přímo na základně předchozího sloupce plést narazit *.  Na konci řádku 1, sloupec s yo úplet v poslední smyčku řetězu.

2. řádek: 3 cykly vzestupu, sloupec s yo plést v předposledním sloupci dolním řádku se yo (nádor), * právo na sloupec s úplet yo, v poslední úrovni spodní řady nádorů, nádorem tři pletené, čtyři yo * ve smyčce další sloupec s sloupce pletené Yo Yo se v předchozím cyklu plést nádor nádor *. Na konci sloupce s počtem yo ve třetím cyklu výtahu na spodní řádek.

Třetí řádek a všechny následné plést, jako 2. řadě (změnou směru sloupů s yo kopečky vpravo nebo vlevo).  Rim šité v kruhu.  Uvedení tvář na špatné straně čepice (uvnitř), šité okraje. Pak RIM ustupuje před čepicí. Klopu lze plést s explicitní součástí společné zemědělské politiky na výkresu vzoru (obr. 72).

Chcete-li tento limit bilaterální vzory. Pletenina v kruhu nebo v rozšířené formě viskózní způsobem. Vzor: Vzor 1 (obr.  73). Chcete-li začít s klobouky úplet řetězce násobek 6 + 1 smyčky (pro symetrie). Ukázka 19 smyček (63 + 1) pro rozšířené formě viskózní obousměrné (viz "Jak plést krátký hák").

1. řádek: 2 oka růstu * V každé smyčky řetězce sloupec yo. 2. řada: 2 oka zdvihací obličeje * 3 sloupce (viz obr. 24, 25. ), 3 obruba sloupce (viz Obr. 26, 27) *. Na konci řady pletené stylu s yo v poslední smyčku řetězu. 3. řada: 2 oka rostou, za tři obličeje * plést 3 obruba sloupci tři obruba plést tři obličeje bar *. Na konci sloupce s počtem yo pletené 2. smyčky výtahu na spodní řádek.

4. spolupráce pro všechny sudé řádky pletení, na 2. řádku. 5. spolupracovat všechny liché řádky pletené na 3. řadu. Při pletení v kruhu tento model v řadě nad obličeje obličeje bary úplet, obruba na obruba.  Háčkování klobouky, můžete použít různé kombinace a obruba obličeje sloupců v jednom řádku: 1 x 1 (viz obr. 169). 2X2 (obr. 74), 33 (viz obr. 73)., 4x4. Výsledný model je nazýván "gumička".

Dole vypracuje, stejně jako v předchozím čepici.  Beanie čepice s ušima na velikost 55 až 80 100 g středně silné vlny. Hák 3. Pletená čepice od spodní části výkresu vzoru (ris.75). Řetěz pěti vzduchu smyčky spojuje polustolbikom.

Každý okruh je spojen polustolbikom (poslední sloupec je připojena k druhé smyčce výtah): 1. kolo: 2 cykly vzestupu, * 18 sloupců s řetězem yo plést kruhu.  2. kolo: 2 cykly vzestupu, * 1 sloupec s yo v každé druhé smyčky nižší rozsah úplet 2 sloupce s (ne pro zlepšení dole) .* 3. kolo: 2 cykly vzestupu, * v 1. a 2. smyčky úplet jedno pracovní místo se yo, každý třetí sloupec s 2 let .* V dalším kole ve všech 4-tý smyčky nižší rozsah úplet 2 sloupce s yo, u každého pátého, šestého a atd. Při poloměr kruhu se bude rovnat 78 cm, přepnout na design "knoflíky" (obr.

76, obvod vzorek Obr. 77). 1. kolo: 1 smyčka expanze, * KS do každého KS kolem pletené spodní části kruhu.  2. kolo: 3 cykly vzestupu, * mezi jednotlivými sloupci dolním laloku úplet kruh se třemi 1 cm na výšku yo 3. kruh: smyčka expanze, * mezi jednotlivými nádor plést SC. 4. kolo a plést všechno ještě, jako druhé kolo. 5. kola jsou liché úplet v 3. kole.

Jak na háčkování klobouky, svázat hlavu čepici výška 1315 cm, určit místo pro uši (viz Obr. 75). Všechny sloupy rozdělují kruh na 6 stejných dílů. Dvě části (viz Obr.  75) základní plést vzor hrbolky nebo SC. Chcete-li zjistit délku uší klobouk na hlavu a změřte vzdálenost od okraje SZP středu brady.  Ne dovyazav 45 cm délky až do konce ucha, odečte jeden smyčka s jednou nebo druhou v každém řádku.

Když zbývá 56 sloupců a šít proužky o délce 1517 cm, nebo pro vázání na jedné straně, aby smyčky (obr.  78), a přišít knoflíky s různě barevných klobouků. Můžete také šít stuhy. Celá zemědělská politika na okraji svázané SC, vyhrnula na obvod hlavy.  Na víčko, střední dno, připevněte bambulky nebo štětcem. Bambule se takto.  Z lepenky vystřižené dvě stejné kruhy průměru 5,5 cm 6

Ve středu udělat díru na 1 - 1,5 cm  Řezy naskládané k sobě a zaplést nit na jehlu (obr. 79, a) zcela zaplnit vnitřní otvoru (obr. 79, b).  Všechny rány vlákna (obr.  79,), stříhat nůžkami podél vnější kruh. Potom zatlačte kroužky, prošel mezi nimi silné cívky nití (10 3.února přidání nebo IRIS) a pevně vázané vlákna (obr.

79 g).  Karton kruhy řezu a odstranění a pěkně srovnávat bambulky nůžky (obr. 79, g). Bob si monofonní nebo barevné. Konec silná nit šít bambulky na střed spodní kryt. Někdy klobouk zdobený s kartáčem na kabel. Je vyrobena tkané, 9-10cm

Take nit v několika dodatky, 25-30cm  Dva lidé Twist skončí v opačných směrech oběma rukama.  Při oslabení se závitem twist, jeden z nejlepších, s jednou rukou (druhou drží šňůru napnutou) se ve středu zkroucené nitě a projde jeho druhý konec. Závit by měl být těsné.

Centrum pro závit je na konci kabelu. Každý, kdo se drží uprostřed vlákna musí být postupně pohybovat pravé a levé ruky na kabel 34 cm, k přesunu do konce. Nit sám je zkroucený. Kabel uzel, takže končí připojit zápěstí (obr.

80, a). Kartáč 5 8 cm karton mít stejnou délku, a to jen rány nit 2030. Z jednoho konce nitě stříhat nůžkami. Ukazuje se paprsek o stejné délce závitu. Tento svazek je umístěn mezi konci kabelu a kravatu ve středu dva uzly (obr.  80, b).

Pak se celý svazek vláken jde dolů, jako by pokrývat konce kabelu (obr. 80, c).  Vezměte závit 3 krát delší než zápěstí, a zabalte ji ve vzdálenosti 1 1,5 cm od hrotu štětce pevně spojeny. Získejte hlavy kartáče (obr. 80, d).

Konce příze trim nůžkami.  Hotové štětce konec kabelu je připojen ke středu dna. Související práce: na základě materiálů iskussnica.ru

hák, háčkování, pletení schéma se, jo