o pletení

 

Tuniské háčkování je zábavný způsob jak plést

Již dlouho je známo, že zajímavý způsob, jak plést dlouhý hák, někdy volal pletení kit. Pletenina má jasný vzor, ​​téměř není úsek a nebude deformovat po umytí. Vhodné pro pletení žádné tlusté příze a dlouhý háček s hlavou na konci, aby nedošlo k uklouznutí. Jeho délka by měla být taková, aby mohl získat smyčky po celé šířce výrobku, jinak je výrobek šitý z jednotlivých skupin.

Nejčastější háček na pletení drží v ruce jako tužka při psaní, ale ne pro nic za nic, je dlouhý háček tzv. závěsné rameno: jeho pletení udržet v ruce, jako jehly. Je třeba připomenout, že v tuniské pletení může tauten nit, nebo v další sérii bude těžké je vypracovat soubor smyček.

U tohoto způsobu pletení získat kompletní série provést dvě operace: první (zleva doprava) - se stává stále více odkázán na háku, není provyazyvaya, a druhá (zleva doprava) - provyazyvayut Tyto smyčky jednu po druhé.  Pletení na dlouhé háček je jen jeden přední straně, a to se liší od páření provádět běžné háček.

Základní vzor je řetězec antény smyčky, je podle šířky výrobku a následně její copánky získávají na háku pro všechny smyčky najednou (takže pletené a je nazýván soubor) (obr. 1a). .  Po uplynutí nastaveného skončila, aniž by se otočil práce, plést v opačném směru: to hodí na háku pro pracovní vlákno a táhnul ji přes vnější smyčku, která leží na háku, pak uchopit a táhnout nit přes dvě smyčky (Fig.1b).

Tak aby pletení až do konce série, zatímco na háčku nezůstane smyčky.  Efektivní chov vlákno se získává pomocí dvou nebo více barev: soubor je vlákno jedné barvy pleti, původu, a další.  Vzhledem k tomu, tuniské pletené jednostranná, pak nit na konci každého řádku musí být oříznut. Aby nedošlo ke snížení vlákno, v dalším řádku - naopak: set - druhá barva, a sestup z první.

Tuniska háček byl úspěšně použit pro multi-barevné pletací k prodeji ve formě vzorů geometrické a květinové vzory, v takovém případě můžete použít výkresů pro vyšívání kříž. Více  Poučení z tuniské háčku 2Prostoe tuniských vyazanie2 druhé řady. První schůzku. Zisk smyčky, zavedením háček pod svislou stěnu každé smyčky přes šířku plátna.  2. příjem.

Důsledně plést všech volaných smyčky (stejně jako v předchozím obrázky), poslední smyčka jednou vykládané, a pak všechny smyčky v párech.  Poslední série obrazů dává velmi volný, takže po malování vzhledem k požadované velikosti, je třeba provést finální série spojovací tyče.  Na pravé straně látky, aby se hrany - pigtail, s levou - z jednoho vlákna.

Tvořil jednoduchý cop více 3Prostaya pletenka4Skreschennye petliEsli, vyzvednutí smyčky, zadejte první háček pod 2., pak podle prvního cyklu základny, dostanete vzor ve tvaru kříže.  5Tunisskaya Špatné petlyaTunisskoe tkaniny vázán jako smyčky, podobné pletení obruba.  6Tunisskaya přední petlyaUzor z tuniské obličeje závěs, se nijak neliší od vyvyazannogo na paprsky obličeje plátno.

Tuniska háček. Ukázky pletení  Rozšíření a snížení smyček. Vodorovný řez  Knit dlouhý háček.

Plány, návrhy  Časté chyby v tuniské pletené a jak ho vyřešit 8Azhurnoe tuniské vyazanieTunisskoe síťovou háčkování velmi snadno. První řádek smyčky se provádí jednoduchou metodou tuniské háčkování. Na zpáteční řadě důsledně spojené s 2 a 3 nebo 3 a 4 smyčky  Předchozí série, a nahraďte je stejným množstvím vzduchu smyček.

V další sérii, aby se série smyček, připojte do vzduchu průchodu smyčkou.  Krátký řádky háčkování trojúhelníky, kosočtverce.  Sbírka modelů 11Ornament v tuniské pletení vzoru se obvykle provádí na páření "jednoduchým otočením" nebo "front".  Obrázek výzdoba použít na papír v kleci, tak i pro křížkovým stehem.

Každá buňka odpovídá protáhlá, každý řádek pletení (1. a 2. stupeň), odpovídá počtu postavy.  Při první fázi cyklu číslo vytočit, střídání barev 3,2 závitu, když se 2. etapa (provyazyva horizontální řetězce), respektive vázat nit té či oné barvě, opakování vzoru 1. etapy.

Když ornament je zdarma vlákno, které se neúčastní práce nezbytné pro úsek na špatné straně pletení. Při přechodu z jedné barvy do druhé vlákno na kříži.  Je-li barevné nitě vstoupit od okraje, tj. číslo prvního cyklu, musí být poslední předchozí počet vodorovných fáze cyklu copánky 2 tohoto vlákna pletené nové barvy.

Oslovení zevnitř práce bez šití vzor není smluvně, pletených látky by měly být o něco protáhla, ale zároveň táhnout nit by neměl klesnout.  Při pletení dlouhý háček se nedoporučuje používat model s velkým vzorem ornament, tak na špatné straně nebyly příliš dlouhé tažení.

Není vhodné pro multi-barevné obrázky, protože tuniské háčkování zábavný způsob, jak plést háčkováníVolný vláken, mimochodem na špatné straně pletení, vytvoření velké zesílení pleteniny. Zdroj  C použití této techniky, můžete vytvořit celou řadu krásných věcí: tašky, kosmetické tašky, obaly na mobilní telefony, atd.  Pro systém pletení s korálky nezatíží systém pro vyšívání.

14Modeli tuniské háčkování pletení košíku  Pletené rukavice, čepice, pásek Na základě materiálů, blogs.mail.ru

Schéma pletení, pletení, háčkování, háčkování