o pletení

 

Historie pletení

Pletení, jako způsob, jak oblečení nebo hygienické potřeby oddělit, rozlišit ruční a strojní. Ruční pletení po celou dobu velmi ceněné, a to pouze nejvýznamnější a názvem Lady se v jejím šatníku, co souvisí pletení a háčkování. Přesně říci, kdy lidé začali plést, to není možné. Víme však, že první věc, kterou malé úplet (dítě nosochek) nalezené v hrobce faraona.

Historie pleteníVe východním, pletení vzkvétal od století V. Bez ní ani vyjít. Téměř čtyři století pletené Evropané učit a motivovat je. Teprve ve století IX v Evropě nahradit plátno a kůže punčochy pletené punčochy přijít. Privilegium na sobě tyto ponožky jsou vlastnictvím krále a jeho služebníky. V XVI. století, byly pletené punčochy vykázány ve Španělsku.

Oceněn prémií a zúčastnili Royals. V XVII a XVIII století, pletené punčochy široce používán a staly se základním předmětem oblečení pro volný čas. Abychom se zahřáli v zimě zima, lidé kladen na sebe jednou za dvanáct párů punčoch. Pletení není jen považována za ženskou práci. První pletací stroj byl vynalezen v roce 1589 William Lee galvertonskim knězem.

Ale punčochy související s tímto strojem Zdálo se, že královna Alžběta I. tloušťky hedvábí a vynálezce v patentu byl odepřen. Po přestěhování do Francie, Lee založil první mechanizované pletení workshop. Ale v XVIII století se ve Francii, byl vynalezen kruhové pletací stroj. Látky, svázal jí, vzal formě trubek. Punčochy stroje závazné byly mnohem levnější, než punčochy související ručně.

Oni se šíří ve všech vrstvách obyvatelstva a rychle nahradil ruční výrobky. Na základě materiálů, www.knitting-tale.ru

pletení, jehly, ruční pletení, háčkování