o pletení

 

Pletené známé staré řemeslo

Pletení známé a velmi staré řemeslo. Zpočátku toto bylo děláno jen muži, ale postupně se dostala do rukou pletení ženy. Nyní je to vzácný člověk vyzvednout jehlou nebo háčkem. Háčkování se objevil v Anglii a Francii, byl vyvinut v 16. století.

Ale je to věrohodné důkazy, že indiánské kmeny mají také všechna tajemství tohoto umění, byly ukázky starých prací objevili vědci na počátku 20. století. Přesné údaje o tom, kde a jak se objevili háčkování, ne. Ale to je věřil, že tato činnost má své kořeny v dávných formy čínské výšivky.  V pozdní 19. století, háčkování rozšířil do Ruska.

Vyšívání provedeno ženám, shromáždil ve večerních hodinách na společné zasedání. V podstatě dívky vytvořila nádherné krajkové vzor složený z lidových motivů.  Háčkování - postup je jednodušší, než pletení. Získaný produkt je velmi krásná, inteligentní a atraktivní. V naší době, výšivka najde Second Life.  Ruční práce je velmi ceněn. Háčkování se stalo módou a užitečné zaměstnání.

Teď je na vrcholu popularity. Háčkování umožňuje vytvářet vzory a jemné, velmi jemné, krajkové, hustá a texturou obrázků.  S hákem a plést teplé oblečení, plavky a tenký stylový.  Hook je znovu celý uměleckých děl.

Tato metoda se používá pro pletení vyvyazyvaniya jednotlivých položek, šperky, například knoflíky, límce a vytvořit celý oděv, například, šaty, svetry a interiérové ​​prvky, jako jsou ubrousky, ubrusy, závěsy pro hrnce s květinami a tak dále.  Na háčkování závit a je nutné pouze háčky. Nitě vhodné pro různé: a vlny a hedvábí a bavlny.  Háčky jsou také různé.

Mohou být vyrobeny z plastu, kovu, kostí a dřeva. Mají různé tloušťky, nejmenší velikosti - 1 mm, největší - 8 mm. Čím jemnější je háček, tím menší a uhlazenější design.  Ale musíme si uvědomit, že tloušťka příze je také důležité.

Háčky o průměru 3 až 6 mm jsou vhodné pro pletení věcí z tlusté vlny nebo syntetických. Tenké háčky o průměru 1,5 - 2,5 mm jsou vhodné pro šití česané a karamel. Tloušťka háku je volena tak, aby byl dvakrát větší než tloušťka vybrané závitu.  Háčkování - fascinující proces.

Výsledky jsou vždy krásné, mohou výrobky, háčkování, je velký dar. Na základě materiálů, www.romashka.ws

trvá, pletení, pletení, háčkování