o pletení

 

Historie háčkování

A to všechno začalo, kdo a kdy zvedl malé tyčinky a dělal první smyčku na světě? Možná bychom se nikdy nedozvíme, tak dávno to bylo. Nicméně, nejdříve datují archeologové úpletu 3. století našeho letopočtu.  Ve skutečnosti, pletení jako forma domácí a umění existovalo dávno před tím.  Od počátku našeho letopočtu, lidé přinesli tuto techniku ​​šití na velmi vysoké úrovni.

Hlavní ocenění za to patří, samozřejmě, ti lidé, kteří nejsou příliš štěstí na klimatické pásmo. Připomeňme, například skandinávské příběh. Co je třeba hledat daleko v nejstarší příběhy, bude hrdina Ruska určitě podal míč nití!

Jeden z dávných kočovných kmenů je legenda o výstřední žena, čarodějnice, který roztržitě, místo závitu zámotek na silnici, a pak vázání je do nových, tak matoucí unavené cestovatele.  Ironií je, že egyptské a fénické obrázků také není neobvyklé vidět lidi oblečené, samozřejmě, v úpletu (zejména časté ponožky a punčochy).

Také pečlivě zkoumali text "Ilias" a "Odyssey", stejně jako některé jiné práce, vědci k závěru, že pletené existovaly dávno před Trojan válkou.  Dnes, pletení získala první místo mezi milovníky vyšívání. Neuhrazená tisíce let zkušeností není ztracena někde v zaprášené stránky historie, stejně jako mnoho dalších zajímavých faktů, ale jen obohacen o nové postupy, vzory, způsoby.

Možná, že pletení - to je přesně ten druh umění, ve kterém si každý může přispět bez strachu z přísného mínění kritiků. Na základě materiálů, vayjem.com

Související příspěvky:
  1. Pletené oblečení v každodenním životě
  2. Pletené hračky amigurumi

vzor, ​​pletení, tkaní