o pletení

 

Historie háčkování pletené dětské obuvi

V Egyptě, jedné z hrobek nachází pletené dětské papuče, archeologové zjistili, že více než čtyři tisíce let.  A na začátku naší éry technik pletení a principy byly na nejvyšší úrovni. Například ve staré Káhiře našel vynikající multi-barevné hedvábné šaty, spojený s kovovými jehlami. Dochovaných vzorků pletených věcí, která se datuje IX a X století našeho letopočtu.

Nalezeno ponožky pro děti, jejíž palec je oddělen od ostatních, jak je v moderních rukavic, které mohou projít mezi prsty sandály popruh.  To je věřil, že v Evropě pletení pronikl Koptové - Egyptští křesťané.  V misijní cesty vzali s sebou úpletu, , které přitáhly pozornost celého světa, a ve století XII v Evropě, se stala domácí pletení.

Ve třináctém století ve Francii, pletení stal docela výnosný odvětví průmyslu. Pletené čepice, rukavice, trička, ponožky.  Ve Skotsku je tradiční pokrývky hlavy - Pletené baret.  Je zajímavé, že první pletení byl muž, profese, a muži bojovali s konkurencí pro ženy zvláštní dohody. V roce 1612, Praha chulochniki prohlásil, že pod hrozbou pokut nebude fungovat na jedné ženě!

Až později, když pletení stal se rozšířený, oni stali se zabývá především ženy.  A ještě muži neztratili zájem o pletení. V roce 1946, národní americké soutěži háčkování člověk vyhrál, a cenu - Zlatou hák - osobně doručeno Estee Lauder.  V roce 1589 pomocníka faráře William Lee vymyslel pletací stroj Vulbridzha.

Místo družstev pletař objevil průmyslu, který již nosiče nemohl konkurovat.  Najednou tam byl toho názoru, že nahradí ruční pletení stroj, ale větší sériovou výrobu hotových výrobků, se cennější věci spojené ručně.  To se týká především háčkování.

Vzhledem k tomu, pletení je velmi podobný motor a háčkování vždy zřejmé jedinečnost, individualitu produktu.  My Hledat háčkované krajky začala v Itálii, v katedrále svatého Petra.  Mezi krásné krajky, které zdobily oltář hadry a oblečení, je zde ještě několik exemplářů, které patří do 16. století, z háku.

Od 16. století, háčkované krajky, oblečení a domácí potřeby šel "projít v Evropě," a v 19. století to bylo opravdu umění šperky. Úplety času, uchovaný v muzeích a soukromých obydlí, obdivovat krásu a půvab, úžasné složitosti a dovednosti. Největší rozvoj háčkované krajky získal v Irsku.

S příklad velmi drahé krajky v Bruselu, které by si to dovolit, chudí a negramotní irský rolník přinesl umění háčkované krajky na úroveň díla.  Tzv. irské krajky, a dodnes za skvělou cenu.  V zemích s tvrdým podnebím ženami strávil dlouhých zimních večerů, vyvyazyvaya teplý, krásné a originální oblečení pro domácnost.

Yuzhanki útočiště před klobouků Slunce, deštníky, šály a rukavice, svázané ruce, které si nevyžadují velké náklady na jejich výrobu - pouze příze a háček.  S těmito doplňky můžete propojit vše: ubrusy, ubrousky, ložní prádlo, oblečení, boty a hračky, záclony na oknech a ručníky, podložky, tašky, čepice a rukavice, deky, přehozy a polštáře, a dokonce i některé kusy nábytku a šperků.

Nyní - ve skutečnosti nit a háčky. Můžete přiřadit jakoukoli nití, ale měly by být vždy vhodné pro ně vhodné háček.  Tloušťka vlákna musí odpovídat tloušťce háček je v nejtenčím místě, které je "na krku".

Tenké háčky jsou obvykle jen kovu se liší v množství od 14 (pro nejtenčí vláken, například tradiční role, číslo 40, 30, 20, 10) na číslo 00, střední nebo velké háky mohou být z hliníku, plastu a dřeva, které se liší dopisy B (2,5 mm) na P (16 mm). To je - hlavní háčky.

Existuje více protáhlé háky do Tunisu nebo Afghánistánu, háčkování, může na takové háčky mají velký počet smyček, jako na promluvil.  A konečně, "vlásenka", háky, která se napojuje nebude jméno, představují prodlouženou rám, na který se natočil řetězce nejprve jako obrovská vlásenky, a pak spustit běžné stehy háčkování krajky a smyčky.

Record vzory a obrazy, a publikovat je první holandský, který vyšel v roce 1824 v časopise "Penelope". Na konci devatenáctého století skončila na sjednocení značky a symboly, a byly vyvinuty dva systémy zápisu: britské a americké.

V Rusku, Evropě, Americe, Africe a Asii pro záznam modely běžných značek používá stejný systém, a v Austrálii, Británii a některých zemí společenství - ostatní, Britové, ale pochopit je možné, protože všechny vedoucí Publikace poskytuje souhrnnou tabulku překladů.  I téměř vždy používají tento systém, na kterém se učil já, Američan, Rus s ní úplně stejně.

Chcete-li začít pletení, musíte se naučit, "ABC". To není velká a není těžké. Rychle zvyknout.  Pletení - způsob výroby oděvů, je manuální (na jehly nebo hák) a motor.

V jednom z hrobů faraonů byl nalezen pletené dětské ponožky. Palec byl vyvyazan odděleně, protože v té době nosil boty podobně jako naše pláž.  V 5. století. Pletení vzkvétaly na Východě a asi 9 na pády v Evropě, kde byly až do té doby punčoch z látky a tenké kůže.  V Evropě, tam jsou pletené punčochy.

Byli nosí, a králové a jejich doprovod.  Ve Španělsku, pouze v 16. století. získal uznání pletené punčochy a anglický král Jindřich VIII byl tam jako drahý dárek dvojice ručně pletené punčochy.  Punčochy jsou nezbytným kus oděvu v 77 a 18. století. V chladném počasí muži nosili jen 12 párů punčoch. Je známo, že poté, zpravidla zabývá pletení muži, ne ženy.

V roce 1589 galvertonsky kněz William Lee vynalezl pletací stroj, ale královna Alžběta I. odepřel jemu patent, protože hadice připojené k tomuto počítači, jak se zdálo silnější šité z hedvábí, a doporučil vynálezce, aby se peníze poctivou prací . Lee se přestěhoval do Francie a založil město Rouen, první mechanická dílna pletení.

Na konci 18. století. Francie vynalezl kruhové pletací stroj, úplet v tubě. Punčochy, pletené na stroji, který rychle nahradil ruční výrobky, protože jsou mnohem levnější.  Podle materiálů šatů.  Apelujeme na starých řemesel, jehož začátek je ztracen v hlubinách dějin.  Nejstarší pleteniny, ve Starém světě patří k IY-Y cc. AD a v Novém světě (Peru) - W do století našeho letopočtu

Co se stalo předtím? Opravdu, nejčasnější důkaz ukáže, nic z vysoce vyvinuté techniky pletení, kreslení vzorů, výběr barev, a během dřívějších vývoj byl nepochybně velmi zdlouhavé.  Proto se výzkumníci snaží dokázat, že lidé opravdu začalo dávno před naším letopočtem vlastní techniku ​​pletení a použil.

V různých zemích na východě existuje důkaz údajného použití pletených oděvů v dávných dobách. V hrobce v Beni-Amenemhta Hassan byl objeven kreslení zdí, které se týkají přibližně H1H století před naším letopočtem a zastupování Semites.  Čtyři ženské postavy z nich, oblečený v jakémsi pletené vesty.  V ruinách paláce v Ninive Senaheriba nachází úlevu bojovník v ponožkách, se nápadně podobá moderní.

V roce 1867, William Felkin ve své studii o historii punčoch se snažil pomocí více či méně logické uvažování, aby dokázal, že pletení byla známá v době Troy války, za vytvoření "Ilias" a "Odyssey" Homera, a pouze v překladatelé a opisovači chyb, ale také z důvodu možnosti vzniku takových podmínek bylo nahrazeno slovem "pletení" a "tkaní".  Jak víte, Penelope, čeká na návrat svého manžela Odysseus omezen touží nápadníky slibují, že se vezme, jakmile svatební šaty bude připraven, ale noci jsou vždy rozpuštěny ten den pletl.

Ve skutečnosti, Penelope bylo pletení to, aby se rozpustil rychle, bez porušení závitu a bez jakýchkoliv viditelných vázány pouze plátno, ale tkané.  A v době starověké řecké vázy z války vidět obrazy šlechticů Troy Troy zajetí v těsných, těsné kalhoty, pletené punčocháče připomínající velké benátské éry klobouk Dóžecí 2500 rok později.

Ale to je jen spekulace a dohady, nyní často odmítáni nebo zpochybnit archeologický výzkum. Vezmeme-li v úvahu, že nejdříve existující háčkované - poměrně složité technologie - viz III - Y cc BC a místech velmi vzdálených od sebe, to může být považováno za důkaz, že pletení vznikl mnohem dříve, i když to není přesně známo, kdy.

Budeme-li předpokládat, že v minulosti, každý druh práce, vyvíjel se pomalu, nemůžeme vyloučit, že se lidé naučili plést několik století před naším letopočtem.  Pletení - jeden z nejstarších forem dekorativního umění, která existuje již více než tři tisíce let. Pletení byly nalezeny ve starověkých hrobek Egypta, Řecka a Říma. O pletení, řekl jeden z legend starověkého Řecka.

Pallas Athena byl jeden z ctěný bohyně. To dalo lidem moudrosti a poznání, učil je umění a řemesla. Dívky starověkého Řecka Athena byl ctěn pro to, co je učil ruční práce.  Mezi mistry, tkavshih transparentní vzduchu obrazy, slavný Arachne, dcera látky Dyer.

Arachne pozdvihl umění a rozhodl se volat na zápas samotný bohyně Athény.  Pod rouškou šedovlasý, shrbená stařena se objevil před bohyni Arachne, a varoval, arogantní žena - nelze nad bohy, se snaží překonat pouze stejný.  Arachne neuposlechli moudrou radu staré ženy. Ona pletl látky, což je srovnatelné s krásou plátna bohyně.

Ale v mé práci Arachne vyjádřila neúctu a pohrdání bohy.  Athena naštvaný, roztrhl Arachna práce a narazí na dívku háček. Nešťastný Arachne nevznikla škoda, spáchal sebevraždu. Athena zachránil arogantní žena, ale obrátil ji do pavouka. A protože pavouk Arachne vždy odvíjí web.

A ve skutečném životě se lidé snažili využívat web jako příze.  Ve starověké Číně, z hedvábí, šaty šité pavouka.  Tkané textilie byl web lidí Paraguaye. Francouzský král Ludvík XIV, obdržel od parlamentu dárkové ponožky Montpellier a rukavice, které jsou spojeny hedvábí pavouků.

V roce 1709 francouzský přírodovědec, Bon de Saint Hilaire napsal disertaci "O použití hedvábí pavouka", který podrobně popsal základy předení web látky. Wide Web byl považován za vhodný materiál pro výrobu hedvábí.  Pavouci na předepsaném formuláři (nefilly) byly nalezeny na ostrově Madagaskar a východní oblasti Afriky. Tito pavouci o velikosti palce, tkát sítě chytat až 8 metrů v průměru. I přes jeho velmi jemné vlákno je silné.

Je to zmatené nejen velké kobylky a drobné ptactvo. Obyvatelé ostrova Nová Guinea chytat ryby do sítě malých rybníků a klidné stojaté vody z řeky.  Na ostrově Fidži a Šalamounovy ostrovy sítě z webu jiného než ryby chytají hmyz, zpěvní ptáci a netopýři i hbité.  Strukturu webu překvapivě lehké a vzdušné.

To je silnější a pružnější všechny druhy umělého a přírodního hedvábí. Ale potíž v organizaci průmyslové výroby vedlo k webové tkáně, které lze vidět jen v muzeích ...  Již dlouhou dobu se snaží vyzdobit svůj život, lidé se snažili využít nejjednodušší materiály na kombinaci jednoduchých tvarů a vzorů s nenáročný, dosáhla vysoké úrovně dovedností.

Ruční pletení původně objevil jako pouhý utilitární potřebu, později se stala uměleckou formu.  Úplety jsou vždy cenil velmi vysoko. Například v Evropě by mohly být nejprve jen velmi bohatých lidí.  Pletené hedvábné punčochy byly dárek, i pro krále!

Například švédský král Erik IV objednal pár hedvábných punčoch. A cena - roční plat královský švec  Je velmi obtížné zjistit historii pletení, protože pletené příze a ušetřit místo na pevném. Přesto, nějaký důkaz tohoto umění k nám přišel v podobě obrázků.  V jedné z egyptských hrobek (1900 př. nl), zachovalé obraz ženy, dát na ponožky. Tiráž skladování nachází ve zmrzlé lávy Pompejí v roce 79 nl

Punčochy pro děti III-IVV.  BC nalezené v Egyptě.  Tyto ponožky mají vzít v úvahu tvar boty sandály s páskem po palec. Staří Egypťané při výrobě ponožek palec choval odděleně, stejně jako v rukavic.  Později, někde v IX-XI století, některé kvalifikované pletaři začaly poskytovat i textů na prsty u nohou. Detroit muzea a Badelya stále takové exempláře staroegyptské pletení, bavlněné příze s textem drevnearabskim.

V XV-XVI století pletené docela aktivně šíří po Evropě a do domácí a ziskový průmysl: pletené punčochy, ponožky, rukavice, kukly, klobouky bundy. Pak tu byli Skotové se stalo tradicí, čelenka - Pletené se. Tam byl celý pletení shop.  V roce 1589 asistent farářem Vulbridzha William Lee vymyslel pletací stroj.

Ale víc masově vyráběných produktů strojní výroby, o to cennější, se stal výrobek vyrobený ručně, a to zejména produktů spojených s háčkování, protože takové výrobky nelze opakovat na stroji. A stále není pletací stroje, které by mohly úplet, ne jako háčkování.  Postupem času, mistři umění, pletené zboží dostat se do muzea.

Například, dva svetry uloženy v XVII století, Švédsko - na severu muzeu ve Stockholmu a na historické muzeum v Gothenburgu. Obvykle v Evropě, pletené svetry z jedné barvy nití, obruba oka zdobení obrazové plátno, a přesto Arabové ještě pár tisíci lety provádět složité vícebarevné vzory.  V současné době toto umění se neustále vyvíjí, obohacené o nové motivy, skladba techniky a moderních materiálů.

Tato lekce vyžaduje znalost šití na pletené a háčkované pracovat s hodně co do činění s výšivkou a tkaní.  Přesto, ruční pletení příznivě od jiných druhů vyšívání. Zvláště atraktivní je, že zdrojový materiál - příze-lze použít opakovaně bez větších ztrát.  Ruční pletení může produkovat jedinečný, unikátní model.

Jak je možné připojit různé dekorativní předměty, jako jsou krajky, deky, oblečení, hračky, klenoty.  Opravdu, to je nyní velmi obtížné si představit náš šatník bez dresu.  Úplety jsou pohodlné a odolné, praktické a elegantní, v teple a útulně. Ruční pletení nám umožňuje vyjádřit svou individualitu, koncipovaný obraz výběrem strukturu a barvu příze, kterou plánuje, design a styl výrobků.

Pokud je váš pletení je povoleno blízký vztah stylů, vzorů a kombinací, paprsky a háček.  Prostřednictvím výstav, časopisy, modely zobrazení můžete vytvořit svůj vlastní unikátní image a náladu.  1) Books SA Tarasenko, "Fun řemesla háčkování a pletení."  2) materiály šatů.

ruční pletení, pletení, pletený baret, pletení