o pletení

 

Popis háčkování

Háčkování látky ruční proces, oblečení nebo nití. Nejstarší písemná zmínka o tento druh výšivky zaznamenané pod názvem "pastýř pletení" v pamětech Highland Lady Elizabeth Grant v 19. století. Poprvé na háčkování vzory byly zveřejněny v P ™ n ™ prořezat ™ v roce 1824.

Důkaz, že háčkování je nového v XIX století, v závislosti na publikaci v roce 1847 Zimní dárek, který obsahuje podrobné pokyny pro provádění techniky háčkování ve stejnou dobu, kdy se základy jiných typů výšivek pro čtenáře, které nelze vysvětlit. Popis háčkování v Godey Lady knihy. Pletenina je známo už od starověku, ale to je neznámo háčkování vzory, z doby před rokem 1800, ani ve sbírkách, ani mezi zjištěných při výzkumu.

Podle tohoto druhu encyklopedie pletení se objevila v XIX století, jako rodina, ale namísto použití jehly háku. Nejstarší vzorky, které byly považovány za související s háčkem, ve skutečnosti, byly splněny. Donna si myslí, že chladič hypotézy o původu háčkování háčkování mýlí: na háčky pro háčkování, dochovala dodnes, se šroubem, který zabraňuje pletení "ve vzduchu". Chladič naznačuje, že na počátku industrializace byl impuls pro rozvoj tohoto druhu výšivky. Při výrobě pletených háčkování vyžaduje mnohem větší počet vláken než jiné techniky pletení a bavlněné příze je nejvhodnější pro tento druh řemeslné materiálu.

A po vyzrňování stroje a mechanická Bavlna kolovraty v Evropě a Severní Americe stala se více široce dostupné a levné. První háčkování byly ohnuté jehly a primitivní v Corku kliky, používaný jako chudý irský pletařky a drahé stříbro, ocel, slonovina, vytvořil nejen pro práci, jak správně vyzdobit a upozornit na ruce dámy ". V Irsku, v jedné formě hladomoru bylo, aby jejich pokyny prováděné na háku krajky. Mlle Riego věcí Blanchard, publikoval v roce 1846 první knihu vzorů, obvykle připočítán s vynálezem tohoto typu háčkování. Móda pro irské háčkování v Evropě a Americe, trvalo až do. Háčkování v letech 19101920 se stala ještě složitější vzorce a metody připojení.

B pletené háček se rozšířila od konce. Pletená krajka mistrů zejména půjčky je pro modely lidí a. V těchto dnech, pletení se stal velmi populární a byl mezi oblíbené činnosti, jak snadno se naučit háčkovat, je to jednodušší, než. [Háčkování se dělí na následující typy: jednoduché háčku s krátkým, dlouhým hák, vidlice, pomocí háku a speciální konektor (Shalev Staples), nebo irská krajka (Brusel), krajka, kde se jednotlivé motivy, háčkované spolu v produkt. Existují dva způsoby pletení: ploché a kruhové.

V jednoduchém háčkování pletení v bytě směru se může pohybovat dopředu a zpět (s twist na konci každého řádku a vyvyazyvaniem smyčka rotace) v tomto pletení není špatné straně, nebo jen dopředu lámání a upevňovací závity na konci každého řádku. Kruhové pletací výrobky, pletené nebo válcové (bezešvé), nebo kruhové.

Pokud háčkování nit práci drží palcem a ukazováčkem levé ruky. Háček je držen v pravé ruce palec a ukazováček, přičemž na třetí prst. Nit zapadne hák se závitem do volného cyklu, a protáhnout ji. Hlavní typy smyček v háčkování: vzduch, polustolbik, SC, kolon yo.

Háčkování je velmi jednoduché a schopnost vytvářet nejen pevné, reliéfní vzory, ale jemné, síťované, připomínají krajkové tkaniny. Háčkování se používá pro výrobu oděvů jako celku (např., atd.) a ozdobné prvky oblečení (a více), nebo šperky (a tak dále). [Původně háčkování háčky nebyly v pravém slova smyslu to byla plochá tyč.

Nyní používá háčky z různých materiálů: kov, kost, plast, dřevo, různé tloušťky (0,5 - 8 mm). Háčky 36 mm použití pro pletení článků silné vlny nebo syntetických vláken. Chcete-li jemnější hák (1,52,5 mm v průměru). Popis háčkování háčkovanáPokud budete mít tlusté pletené tenké niti hák tkanina je open-práce s velkými otvory.

Vezmeme-li tlusté a tenké příze háček, dostanete těsně plést. Správný poměr tloušťky háku by měl být zhruba dvojnásobek tloušťky kůže. Strukturu, pletené háčkované tkát různé druhy vláken, a nízké hustotě expanzi. Tyto vlastnosti nám umožňují platit nejen háčkování vlny, bavlny a vlákna. [ Pletení vzory se skládají z různých kombinací smyček a barů.

Hlavní typy smyček a bary patří: vzduch smyčky. S pomocí vzdušných smyček tvoří základ pro budoucí pletení. Také tyto smyčky používají při tvorbě a růstu (přechod na další řádek). Splňuje první smyčku. Hák se závitem do ní je zajat a vytáhl do práce uzel vlákno, je nový cyklus vstoupil znovu a hák yo vytyagivaetya na vrtačky řetězce.

SC nebo krátké smyčce. Háček je zavedena do smyčky, jo a táhl běží přes smyčku. Znovu hrál na yo hák a odtáhl přes obě smyčky jsou na háku. Další sloupec je tvořen na další smyčku řetězu. Polustolbik s yo. Sloupec je dosaženo vyšší SC, ale méně než sloupec s yo.

Plátna související sloupců v tomto druhu poměrně husté, silné vodorovné řádky. Yo běží na hák, hák je zaveden do smyčky po kurzu pletení. Díky této smyčky je natažená nit práci, pak druhý yo (proti směru hodinových ručiček) na hák, který je vháněn všechny tři smyčky na háčku. Sloupy dva, tři nebo více let.

. TI Eremenko Háčkování / / Vyšívání 2. ed. SDVR. a přidat. .: Legprombytizdat, 1989. . Krishtaleva VS:. Legprombytizdat, 1987. Creative řemesla. 7. vydání. Sro "Ji Fabbri Edishinz."

Kompletní encyklopedie ruční práce žen / Trans. Překládal z francouzštiny. .: Rise, 1992. Na základě materiálů, ru.wikipedia.org

Související příspěvky:
  1. šaty

popis pletení, háčkování, háčkování, pletení vzory, prolamované