o pletení

 

Funkce háček

Je to již dlouho snaží vyzdobit váš domov, diverzifikovat způsob života, lidé se snažili využít nejjednodušší materiály na kombinaci jednoduchých tvarů a nenáročný s vzorce, dosáhl s velkou zručnost. Ruční pletení původně objevil jako pouhý utilitární potřeby, později se změnil na umělecké formy.

Kdo a kdy vynalezl první smyčku, nikdo neví, ale již dlouho známo, že jsem se narodil této nádherné smyčky dlouho před naším letopočtem. V Egyptě, jedné z hrobek nachází pletené dětské papuče, archeologové zjistili, že více než čtyři tisíce let.  A na začátku naší éry technik pletení a principy byly na nejvyšší úrovni.

Je zajímavé, že první pletení byl muž, profese, a muži  zápasil se soutěže ženské zvláštní dohody. V roce 1612, Praha chulochniki prohlásil, že pod hrozbou pokut nebude fungovat na jedné ženě! Teprve později, když pletení stal se rozšířený, oni stali se zabývá především ženy. A ještě muži neztratili zájem o pletení.

V roce 1946, národní americké soutěži háčkování člověk vyhrál, a cenu - Zlatou háček - osobně doručeno Estee Lauder.  V současné době toto umění se neustále vyvíjí, obohacené o nové motivy, skladba techniky a moderních materiálů.  Ruční pletení je příznivé ve srovnání s jinými druhy výšivky. Zvláště atraktivní je, že zdrojový materiál - příze - může být použit několikrát bez větších ztrát.

Ruční pletení může produkovat jedinečný, unikátní model.  Funkce háky, aby různé dekorativní předměty, jako jsou krajky, deky, oblečení, hračky, klenoty. Opravdu, to je nyní velmi obtížné si představit náš šatník bez dresu. Úplety jsou pohodlné a odolné, praktické a elegantní, v teple a útulně.

Ruční pletení nám umožňuje vyjádřit svou individualitu, koncipovaný obraz výběrem strukturu a barvu příze, kterou plánuje, design a styl výrobků. Na základě materiálů, moikompas.ru

Související příspěvky:
  1. čepice
  2. Popis pletení, háčkování

    ruční pletení, háčkování, háčku, vzor