o pletení

 

Háčkování nebylo vždy ženskou práci

Ne každý ví, že pletení, háčkování, včetně, ne vždy práce žen. Teď, samozřejmě, že je těžké si představit, jak seděli kolem ohně a Ancient Warriors, klidně vedení rozhovoru, rychle fungovalo háček. Ženy v té době pouze důvěryhodné předení vlny. Nejdříve se pokusí vytvořit dlouhý řetěz článků byla přijata, možná překvapivě, ne ve studené Arktidě a v pouštích severní Afriky.

Archeologické důkazy naznačují, že háčkování se objevily zhruba před 3000 lety.     Starověké beduínské - kočovní pastevci Arab - se naučil plést různé pláštěnky, šátky, pláštěnka s kapucí, která je chránila před paprsky horkého afrického ne.

Později, první misionáři z Evropy, kteří hlásali učení Krista na písečných pláních severní Afriky a Blízkého východu, půjčil si od beduínů je umění a přinesl ji do své vlasti. Ale i tak, háčkování byla mužská práce. Teprve v polovině XVIII století, ženy převzaly do háku. Od té doby uplynulo mnoho času, a háčkování se stala velmi častým způsobem zábavy.

Před háčkování, měli byste si pozorně přečíst kapitolu o základy k dispozici potřebné nástroje a materiály.     To zahrnuje informace o vlákna a háčky. Takže ... Na háčkování, můžete použít bavlna, vlna, hedvábí, syntetické a další historky.

Před výběrem vlákno rozhodnout, který výrobek chcete vytvořit odkaz z toho, co budete používat vzorce k háčkování. Kritické faktory, které charakterizují háčkování vlákna jsou jejich tloušťka, pružnost a pevnost barvy. Vlákno je natolik pružný, že háčkování, když se pod tlakem pružiny, přičemž po předchozím formulář. Produkt z těchto přidružených vláken, dokonale zachovává svůj tvar.

Podívejte se na pevnost závitu může být jinak. Je-li tažné vlákno není rozbité - příze silný.     V takovém případě, pokud vlákno přestávky při zatížení, měl by být spojen s větší závit by měl být dobře natočené, ale ne přehnaně. Špatně twisted vlákno není vhodná pro otevřené pracovní oděv háčkování, jak na plátně tohoto vlákna změní hrbolaté a tvrdé na dotek.

Chcete-li, že je prakticky nemožné. Barevná stálost lze ověřit následovně: malý segment závitu je namočeným ve vodě. Potom zabalit do látky a železo s horkou žehličkou. Pokud se po tomto postupu bylo zjištěno, že látka byla namalovaná na ní objevila skvrna, pak barvy křehké.

To by příze nelze kombinovat s jinou barvu nitě. Je-li to nutné, můžete zlepšit barvu příze: příze na pár minut bude bránit teplé vody, po přidání malého množství pravidelných pracího prostředku. Poté opláchněte je v čisté vodě a ponoří do připraveného roztoku octa. Roztok se připraví takto: 1 polévková lžíce esence na 1 litr vody.

Příze vařené v tomto roztoku 15-20 minut za stálého míchání. Poté umyjte v mýdlové vodě a opláchněte v teplé. Po této re-test pro správu stálobarevnost: Je-li látka je stále viditelné stopy barvy, měli byste opakovat varu. Neméně důležitým faktorem rovnoměrnosti příze.     Můžete vizuálně identifikovat: v případě, že řetězec je odvážné, nebo naopak příliš výbrusy, je nerovnoměrné.

To příze mohou být použity na výrobky háčkování úlevu. V ostatních případech je nejlepší zvolit bytu příze. Nejvýznamnějším nástrojem v pletení - háček. Háčky mohou být krátké i dlouhé. Krátké háky jsou používány pro normální pletení. Oni, podle pořadí, může být stejně silné a pevné. Jakékoliv hák se skládá ze tří částí: tyč, vousy a hlavu.

Kostní háček. Tento háček je považován za nejstarší způsob háčkování. Oni byli chováni více beduínské kočovníky. To se liší v hladký povrch a jednoduchost. Pečlivě leštěné kosti háček je ideální pro háčkování. V současné době však Pro pletení háček je využití velmi drahé ozdobný materiál, tak to je velmi vzácné a drahé. Dřevěná háček.

Dřevěné háček je lehká a pružná. Používá se velmi často v háčkování, jak to má vážný nedostatek. Při háčkování drsným povrchem, které v interakci s vláknem zlomí její síly. Plastový háček. Tento háček je lehký, pružný a hladký povrch.

To však háček je také nevýhodu: schopnost nadchnout příze, takže je na háčkování lepší nepoužívat. V opačném případě, aby se odvedla statická elektřina, je nutné pravidelně posypeme látku a antistatické míč nití. Kovovou sponu. Kovový háček je velmi užitečná, protože má dostatečnou pružnost, pevnost a hladký povrch.

Kromě toho se během háčkování není statickou elektřinu. Pro háčkování, nejlepší je použít hák z oceli. Hliníkový háček je méně výhodný, protože čas háčkování rezervy na straně závit a temné stezky. Každý háček má své vlastní číslo. To se rovná průměru tyče háku v řezu a je označována jako celku a frakční čísla od 1 do 10.

Je důležité vědět, jak na háčkování správně určit počet háčků při výrobě produktu. Můžete si to udělat sám: vlákno složené napůl a otočte jej. Pak zvednout hák o průměru rovném na tloušťku tvoří vlákna. Kravata krásná šála čepice ubrus, nebo ne, nemají zvládli techniku ​​před zavedením základních háčkování smyčky.

Na další stránce (použití smyček), poskytuje podrobný popis sledu smyček pomocí jednoduchého krátkého háček. Na základě materiálů, www.garmoniavdome.ru

prolamované, háčkování klobouk, háčkování, pletení